Büyükçekmece Avukat

//Büyükçekmece Avukat
Büyükçekmece Avukat2019-04-12T11:43:05+03:00

Büyükçekmece Avukat

Aile hukuku kapsamı içerisine giren her davayı, Büyükçekmece Avukat ile iletişime geçerek, ondan yardım alabilirsiniz. Alanında uzman bir boşanma avukatından yardım almak hak kaybı yaşamanızı engelleyecektir.

Günümüzde boşanmalar hızla artmaktadır. Bunun için öne sürülen gerekçeler çok önemlidir. Hakim, gerekçeleri geçerli bulmaz ise boşanma gerçekleşemez.

Boşanma davasının açılabilmesi için, Türk Medeni Kanununda geçen boşanma sebeplerinden en az birinin öne sürülmesi gerekmektedir. Genel boşanma sebepleri arasında düzenlenen, Evlilik Düzeninde Baskı Yapmak geçerli bir boşanma sebebi olarak kabul edilmektedir.

Yargıtay uygulamasında “baskı yapma” evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle, boşanma davasında duygusal şiddete yönelik bir davranış olduğundan dolayı geçerli bir boşanma sebebi olmaktadır.

Evlilik Düzenine Baskı Yapmak

Evlilik düzenine baskı yapma sebebiyle boşanma davası açmadan önce, Büyükçekmece Avukat ile iletişim kurarak, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Boşanma kararının verilebilmesi için baskı eyleminin evlilik birliğinin sarsılmasına sebep olacak ağırlıkta olması gerekmektedir.

Ev Bağışlamak İçin Baskı Yapmak

Eşine, ev bağışlasın diye baskı yapmak, evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma davasında duygusal şiddete yönelik bir davranış olduğundan dolayı boşanma için geçerli bir sebep sayılmaktadır.

Ailesinden Para İstemek İçin Baskı Yapmak

Eşine, ailesinden para istemesi konusunda baskı yapmak, evlilik birliğini sarsıcı bir davranış olduğundan dolayı, geçerli bir boşanma sebebidir.

Doğum Yapması İçin Baskı Yapmak

Eşine, doğum yapması konusunda baskı yapmak duygusal bir şiddete dayandığı için, geçerli boşanma sebepleri arasında yerini almıştır.

Ailesi İle Birlikte Zaman Geçirmesi İçin Baskı Yapmak

Eşine, aile ile birlikte vakit geçirmesi için baskı yapmak, evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma davasında duygusal şiddete yönelik bir davranış olduğundan dolayı, boşanma konusu davranışları arasında sayılmaktadır.

Genel boşanma sebepleri arasında gösterilen “Üvey Çocuğa Karşı Kötü Davranmak” konusu hakkında daha geniş bilgi için Büyükçekmece Avukat ile iletişime geçiniz.

Üvey Çocuğa Karşı Kötü Davranmak

Eşlerin üvey çocuklarını istemediğini söylemek, evlilik birliğini sarstığı için geçerli bir boşanma nedeni olarak kabul edilmiştir. Eşlerin (karı ya da koca) üvey çocuklarına bakmaması, evlilik birliğinin sarsılmasına neden olduğu için geçerli bir boşanma sebebi olarak gösterilmiştir.

Boşanma davası ve boşanma sebepleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, Büyükçekmece Avukat ile iletişime geçebilirsiniz.