Onur Kırıcı Davranışta Kusur

Anasayfa » Tüm Yazılar » Onur Kırıcı Davranışta Kusur

Onur Kırıcı Davranışta Kusur

Onur Kırıcı Davranışta Kusur

Onur kırıcı davranışta kusur nasıl olmaktadır ve bu eylem neye göre belirlenmektedir? Bu ve benzeri olan sorularınızın yanıtını, bilgilendirme amaçlı hazırlanan bu makalemizde bulabileceğiniz gibi, internet sayfamızda yer alan diğer makale içeriklerinden de daha farklı bilgiler edinebilirsiniz.

Boşanma davasını bu sebepten dolayı açmak için, onur kırıcı davranışı sergileyen taraf davacı taraf olmalıdır. Yani, kusur oluşturan davranışı gerçekleştiren kişi, hem kusurlu olup hem de davacı olamaz. Onur kırıcı davranış sebebiyle açılan boşanma davalarında boşanmayı gerektiren ve onur kırıcı davranış olarak nitelendirilen eylemin/eylemsizliğin evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanma davasında olduğu gibi ortak yaşamı çekilmez hale getirip getirmemesi sonuca etki etmez. Onur kırıcı davranış, boşanmanın gerçekleşmesi için etkin bir durumdur.

Boşanma Davası Ücreti

Boşanma davası ücreti ne kadar olmaktadır ve bu ücret hangi esasa göre belirlenir? Boşanma sürecine girmeye hazırlanan tarafların genel olarak en sık sordukları soru bu olmaktadır. Fakat önemle belirtmemiz gerekir ki; birlikte çalışma ilerleteceğiniz avukatın bilgisi, tecrübesi ve davanıza göstermiş olacağı saygısı bu ücretten önce araştırmanız gereken unsurlardan olmaktadır.

Boşanma davası ücretini her yıl Baro belirlemektedir. Baro, bu ücreti belirlerken alt taban sınır uygulaması yapar ve avukatların bu ücretin altında dava almasını yasaklar. Bunun sebebi de haksız rekabeti önlemektir. Belirlene üst tabanda ise bir sınır belirtmez ve bunu avukatın belirlemesini sağlar. Burada verilen hizmet, davanın türü ve talep edilenlerde davanızın ücretini belirlemektedir. Beylikdüzü boşanma avukatı, müvekkillerini zora sokmayacak ücretlendirmesi ile kişilere yardımcı olmayı ve Adaleti sağlamayı hedefleyen bir kurum olmaktadır.

Onur Kırıcı Davranış Sebebiyle Boşanmada Af

Onur kırıcı davranış sebebiyle boşanmada af eylemi gerçekleşirse, davanın ilerleyişi nasıl olabilir? Onur kırıcı davranış mutlak bir boşanma sebebi olduğu halde af halinde dava hakkı düşer. Onur kırıcı davranış sebebiyle boşanma davalarında af onur kırıcı davranan eşin kabulüne bağlı değildir. Af halinde dava açılamayacağı TMK madde 162 f. III hükmünde düzenlenmiştir. Affeden tarafın dava hakkı yoktur.

Af, kişiye sıkı sıkıya bağlı olan haklardan olmaktadır. Onur kırıcı davranış sebebiyle boşanma davalarında temsilci ile affedilme olanağı yoktur. Ayırt etme gücüne sahip olunması da mutlak aranan bir şart olmaktadır.

Onur kırıcı davranışta kusur ve diğer boşanma davası sebepleri hakkında detaylı görüşme yapmak için, internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden faydalanarak Esenyurt Boşanma Avukatı ile iletişime geçerek, danışmanlık randevusu talep edebilirsiniz.

Bir sonraki yayınımız olan Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali Suçu makalemizi inceleyebilirsiniz.

By |2019-12-05T14:30:34+00:00Aralık 4th, 2019|Aile Hukuku, Bilgilendirme|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment